» » Буча : З сесійной зали

Буча : З сесійной зали

Нещодавно, комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій провела одне зі своїх засідань. Перед присутніми стояла потреба у вирішенні трьох питань:
— Про упереджувальні заходи щодо розповсюдження захворювання на малярію в Бучі;
— Про заходи щодо профілактики сказу та ідентифікації тварин;
— Про погодження планів ліквідації аварійних ситуацій на потенційно-небезпечних об’єктах у Бучі.
Відразу хочемо заспокоїти жителів міста. Дані аспекти обговорювалися з метою запобігання негативним явищам, аби уникнути окреслених „перспектив”. Наразі, прямої загрози для бучанців не існує. Малярію, як правило, завозять до України з ендемічних країн. І хоч хвороба не носить для нас характеру епідемії, проте, 3-4 роки тому, випадки захворювання були зареєстровані в Ірпінському регіоні.

На території Бучі є водойми, де можливий розвиток малярійного комара: кар’єр по вул. Склозаводська, кар’єр у мікрорайоні Яблунька, річки Бучанка та Рокач. Якщо не підтримувати дані об’єкти в належному санітарному стані, не дотримуватися правил благоустрою, то є ймовірність виникнення інфекції.
Аби цього уникнути, було вирішено вжити низку заходів щодо запобігання анофелогенних площ. Бучанське УЖКГ має контролювати за недопущенням поривів труб, заторів каналізації, вологості в підвальних приміщеннях, своєчасно вивозити сміття з контейнерних майданчиків. Ірпінське міжрайонне управління водного господарства зобов’язане привести в належний стан споруди та об’єкти, що розташовані в поймах річок Бучанка та Рокач. Не залишаться без роботи й лікарі. Вони мають проводити заняття з медпрацівниками з питань діагностики малярії, посилити контроль за лабораторним обстеженням, а фармацевти – забезпечити аптеки протималярійними препаратами.

Наступним розглядалося питання профілактики сказу. Комісією було вирішено провести ідентифікацію великої рогатої худоби та коней у сільськогосподарських господарствах та приватних власників на території Бучі до 1 липня 2007 року. До речі, якщо господарі не пройдуть даної процедури, то з 1 липня, крім заборони видавати документи на забій і продаж тварин, також не будуть видаватися документи на вільний продаж молока. Відповідними службами посилиться увага й щодо торгівлі м’ясо-молочною продукцією.

Свої плани ліквідації аварійних ситуацій представили на розгляд комісії представники підприємств НК „ТД Альянс-столиця”, ЗАТ „НТБ”, ПП „Автотехсервіс”, ТОВ „Бучанський завод склотари” як потенційно-небезпечні об’єкти в місті. Проте, їхні розробки були недосконалими й викликали зауваження з боку начальника Бучанської пожежної частини та начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій.
Документацію відправили на доопрацювання. Підприємці повинні подати нові плани ліквідації на погодження виконкому Бучанської міськради до 15 липня 2007 року.
газета: №26 "Бучанські новини" від 6 липня 2007р.
Людмила Гладська
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.