» » » Диференційовані тарифи на газ для населення скасують

Диференційовані тарифи на газ для населення скасують

Робоча група НАК “Нафтогаз” розробляє єдину цінову політику на природний газ для населення з метою зменшення тарифів та усунення зловживань із боку газопостачальних організацій (облгазів) у регіонах при підрахунку спожитих обсягів палива.

Про це повідомила прес-служба компанії, передають “Українські новини”.
Нагадаємо, відповідно до постанови Кабінету міністрів від 8 грудня 2006 року №1697 “Про заходи щодо подальшого вдосконалювання механізму забезпечення природним газом вітчизняних споживачів” Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) за узгодженням з Міністерством економіки з 1 січня 2007 року впровадила роздрібні ціни на природний газ для населення, диференційовані залежно від річного обсягу споживання.
“Однак, протягом перших трьох місяців функціонування диференційованої системи оплати спожитого природного газу були зафіксовані численні звернення та скарги громадян на діяльність облгазів”, – сказано в повідомленні. Перевірка, проведена “Нафтогазом”, засвідчила багаторазові факти порушень із боку облгазів при нарахуванні споживачам завищених обсягів та, відповідно, завищених сум до оплати за газ.

На думку компанії, саме маніпуляції облгазів з обсягами спожитого палива призвели до дестабілізації ситуації в ланцюжку взаємодії “постачальник газу – населення”.
Особливу увагу “Нафтогаз” звертає на зростання заборгованості за спожите паливо, що виникло через неможливість значної частини населення оплачувати завищені обсяги палива.
Таким чином, з метою посилення державного контролю над роботою облгазів та врегулювання відносин між постачальником і споживачами палива, робоча група “Нафтогазу України” запро-понувала програму вирішення кризової ситуації. План дій компанії дасть змогу населенню зменшити суми платежів за паливо та вирішити проблему низького рівня платежів за спожитий газ.

Програма передбачає встановлення єдиної ціни на природний газ для населення, що унеможливить порушення з боку облгазів.
Також компанія здійснить для соціально незахищених верств населення заміну старих опалювальних котлів і встановлення нових енергозберігаючих систем опалення.

Впровадження цих заходів дасть можливість населенню заощадити понад 2 млрд. куб.м за рік природного газу на опалення приміщень.
Як повідомляло агентство, 19 грудня 2006 року НКРЕ затвердила тарифи на газ для населення, диференційовані залежно від річного обсягу споживання й наявності лічильників газу, на рівні 31,5 коп. – 1,29 гривні/м3 з 1 січня 2007 року.

Зокрема, тариф на газ для населення, що використовує менш 2,5 тис. куб. м гази/рік за наявності лічильника, встановлений на рівні –31,5 коп./м3; при відсутності лічильника – 34,5 коп./м3; за споживання 2,5-6 тис. м3/рік за наявності лічильника – 47,8 коп./м3, за відсутності – 52,6 коп./м3; при споживанні 6-12 тис. м3/рік за наявності лічильника - 98 коп./м3, за відсутності – 1,078 гривні/м3; і при споживанні більше 12 тис. м3/рік за наявності лічильника 1,173 гривні/м3, за відсутності – 1,29 гривні/м3.

При підготовці матеріалу була використана інформація з мережі Інтернет
газета: №20 "Бучанські новини" від 25 травня 2007р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.