» » » Мінпраці роз'яснює щодо пенсійних виплат інвалідам

Мінпраці роз'яснює щодо пенсійних виплат інвалідам

Станом на 1 січня 2007 року на обліку в органах Пенсійного фонду України перебуває 2362399 осіб, яким призначено пенсії за інвалідністю.

З них інвалідів, які отримують пенсії відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” – 1325770 осіб (або 56%), у тому числі інвалідів І групи – 185473 осіб (14%), інвалідів ІІ групи – 544905 осіб (41%), інвалідів ІІІ групи – 595392 особи (45%).

Які у цих людей пенсії, чи залежать вони від трудового стажу і наскільки відрізняються від тих, що призначаються здоровим людям за віком, - роз’яснює директор Департаменту пенсійного забезпечення Мінпраці Наталія Шамбір.

Особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію з інвалідності за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією:

- до досягнення особою 23 років включно - 2 роки;
- від 24 років до досягнення особою 26 років включно - 3 роки;
- від 27 років до досягнення особою 31 року включно - 4 роки;
- для осіб 32 років і старших - 5 років.

Якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби, то пенсія з інвалідності призначається особі незалежно від наявності страхового стажу.

Розмір пенсій залежить від групи інвалідності. Інвалідам I групи встановлюється 100%, II групи – 90%, III групи – 50% пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону.

Тобто для визначення розміру пенсії з інвалідності спочатку визначається розмір пенсії за віком. При цьому до страхового стажу для обчислення пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії з інвалідності, крім наявного страхового стажу зараховується також на загальних підставах період з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку, передбаченого статтею 26 цього Закону (чоловіками - 60 років, жінками – 55 років). З обчисленого розміру пенсії за віком визначається розмір пенсії з інвалідності в зазначених вище відсотках.

Якщо у непрацюючих інвалідів II і III груп є страховий стаж - у чоловіків 25, а у жінок - 20 років, то за їхнім вибором пенсія призначається в розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону. У цьому випадку до страхового стажу для обчислення пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії з інвалідності, період з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою пенсійного віку не зараховується.

У разі відсутності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії з інвалідності малозабезпеченим інвалідам, які не одержують соціальні виплати, що призначаються у зв’язку з ушкодженням здоров’я на виробництві згідно з Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, допомогу, передбачену Законом України “Про державну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”, - призначається державна соціальна допомога відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”.

Інвалідам з числа осіб, інвалідність яких настала внаслідок Чорнобильської катастрофи та інвалідам з числа військовослужбовців строкової служби за їх вибором призначається пенсія з інвалідності відповідно до Закону України “Про загальнообов?язкове державне пенсійне страхування” або згідно з законами України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” і “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, відповідно.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.