» » » Іпотечний податковий кредит громадян

Іпотечний податковий кредит громадян

ДПІ в м. ІРПЕНІ КОНСУЛЬТУЄ

Іпотечний податковий кредит громадян

Відповідно до пп. 5.3.1 Закону України від 22.05.03 №889 «Про податок з доходів фізичних осіб» платник може включити до податкового кредиту частину суми сплачених процентів за іпотечним кредитом, що розраховується за правилами, визначеними ст. 10 даного Закону.

Іпотечний житловий кредит – фінансовий кредит, що надається фізичній особі, товариству співвласників квартир або житловому кооперативу строком не менше п`яти повних календарних років для фінансування витрат, пов`язаних з будівництвом або придбанням квартири (кімнати) або житлового будинку (його частини), які надаються у власність позичальника з прийняттям кредитором такого житла у заставу.

Щоб набути права включити проценти до податкового кредиту, необхідно:
в житло, що придбавається, має бути визначено як основне місце проживання платника (зокрема, необхідно зазначити про це у річній податковій декларації чи, склавши заяву, яка подається разом із річною податковою декларацією).
в Платник податку досяг 18-річного віку.
в Платник податків є резидентом України, який має індивідуальний податковий номер.
в Платник податків має прибуток у вигляді заробітної плати, який підлягає зменшенню на суму податкового кредиту. Так, приватні підприємці, які одержують лише прибутки від підприємницької діяльності, не можуть скористатися правом на податковий кредит.
До податкового кредиту включається тільки сума процентів за кредитним договором, сума щомісячних платежів, спрямована на погашення тіла кредиту (основної суми) не враховується.
Щоб скористатися правом на податковий кредит, платнику потрібно надати податковому органу за місцем реєстрації платника копії таких документів:
в паспорта;
в довідки про індивідуальний ідентифікаційний номер;
в нотаріально засвідченого іпотечного договору (копію засвідчувати нотаріально не потрібно);
в за наявності нотаріально засвідченої довіреності одного члена подружжя на право підпису іпотечного договору другим членом подружжя;
в квитанцій про сплату процентів за кредитом протягом звітного року;
в підтвердження того, що житло є основним місцем проживання платника (штамп у паспорті, заява в довільній формі);
в кредитного договору.
Якщо іпотечний податковий кредит декларується членом подружжя, котрий не є позичальником за кредитним договором, то до декларації додається копія свідоцтва про шлюб. У даному випадку в декларації слід зазначити, що другий член подружжя не користується правом на податковий кредит стосовно цих витрат.
Сектор масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ в м. Ірпені
  1
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.