» » » Право одержати допомогу при народженні дитини за місцем роботи

Право одержати допомогу при народженні дитини за місцем роботи

ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА

"Чи маю я право одержати допомогу при народженні дитини за місцем роботи, якщо дитина померла в пологовому будинку? У відділі РАЦС видали довідку про народження дитини, а не свідоцтво про народження, у зв’язку з цим мені було відмовлено в призначенні допомоги за місцем роботи."

На питання відповідає керівник юридичного відділу Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Артем ЛАНСКОЙ :

Згідно з п.п. 4 та 5 Порядку призначення і виплати допомоги при народженні дитини, особам застрахованим у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2005р. № 315 (зі змінами, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2006р. №503), допомога при народженні дитини надається застрахованій особі – одному з батьків дитини за рішенням комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства (установи, організації), де працює одержувач допомоги, на підставі таких документів:
– заяви про призначення допомоги;
– копії свідоцтва про народження дитини (крім випадків, коли смерть дитини настала до її реєстрації в державному органі реєстрації актів цивільного стану);
– оригіналу довідки для виплати допомоги, виданої РАЦС.

Зазначена допомога не надається тільки в разі народженні мертвої дитини (п.1 названого Порядку).

Якщо смерть дитини настала незабаром після її народження (навіть якщо вона прожила хоча б декілька хвилин) до книги реєстрації актів про народження відповідно до п.2.27 Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні вносять два записи: про народження і смерть, але видається тільки свідоцтво про смерть.

Якщо батькам потрібно одержати документ, що підтверджує народження дитини, орган реєстрації актів цивільного стану видає довідку про народження з указівкою про мертвонародження або про те, що дитина померла. (п.2.28 названих Правил). Після реєстрації народження батькам дитини видається довідка для виплати допомоги при народженні дитини.

У таких випадках застрахованій особі виплачується одноразова частина суми допомоги – 3400 грн. на підставі заяви, довідки про народження дитини (або копії свідоцтва про народження дитини, якщо воно видане), та довідки для виплати допомоги, виданої органами РАЦС.
газета: №50 "Бучанські нивини" від 22 грудня 2006р.
  0
 QR-код адреса статьи
 Інші новини по темі:
При працевлаштуванні виплата допомоги на дитину після досягнення двох років припиняється

При працевлаштуванні виплата допомоги на дитину після досягнення двох років припиняється

законодавтство
У разі працевлаштування виплата допомоги на дитину припиняється

У разі працевлаштування виплата допомоги на дитину припиняється

законодавтство
Зміни в процедурі отримання допомоги при народженні

Зміни в процедурі отримання допомоги при народженні

законодавтство
В Україні продовжили до трьох років допомогу при народженні першої дитини

В Україні продовжили до трьох років допомогу при народженні першої дитини

законодавтство
Підвищення  соціальної  допомоги у 2011 році

Підвищення соціальної допомоги у 2011 році

ВИКОНКОМ
Внесення змін до Закону України щодо виплати допомоги при народженні дитини

Внесення змін до Закону України щодо виплати допомоги при народженні дитини

статті
Перелік документів для оформлення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами..

Перелік документів для оформлення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами..

Бучанські новини
Розмір соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям

Розмір соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям

головна
Відпустку та допомогу по догляду за племінником...

Відпустку та допомогу по догляду за племінником...

Бучанські новини
Які пільги надаються дитині-інваліду внаслідок Чорнобильської катастрофи

Які пільги надаються дитині-інваліду внаслідок Чорнобильської катастрофи

Бучанські новини
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.