» » » Святий Миколай в гості завітав

Святий Миколай в гості завітав

СВЯТИЙ МИКОЛАЙ В ГОСТІ ЗАВІТАВ

Вранці, 19 грудня, дітлахи з надією та наївною цікавістю заглядають під свої подушечки. Адже Святий Миколай в цей день дарує подарунки. І не важливо, що ти йому загадав, будь-який сюрприз є цінним і бажаним. Так у світі зустрічають свято, яке розпочне цілу низку різдвяних гулянь.

День Святого Миколая – одне з найтепліших родинних свят, традиція святкування якого закріпилася в Україні вже дуже давно. Щоправда, тепер від “Миколайчика” не відмовиться й дорослий, дарувати щось в цей день – справа добра й благородна. Але найбільша цінність цього свята полягає в тому, що воно вчить кожного бути добрішим, милосерднішим, піклуватися про тих, кому в житті пощастило менше. Та й сам Святий Миколай вважається покровителем всіх знедолених, заступником бідних.

Тому особливо доречною в цей день була увага до дітей, в яких немає батьків. В Бучанському Центральному будинку культури пройшов захід для 150-ти дітей сиріт і напівсиріт. Малюкам Святий Миколай презентував солодкі подарунки та цікаву виставу за участю артистів київського цирку “Сюрприз” (в особі Миколая виступили Бучанська селищна рада та відділ культури й спорту). А ще привітати й благословити дітлахів прийшов отець Андрій, настоятель православної церкви Всіх Святих Землі Української. Крім побажань здоров’я, щастя й доброї долі, він розповів присутнім про історію свята, життя священика Миколая.

Ось так минув цей день для деяких бучанських дітей. І хочеться сподіватися, що окрім подарунка, вони понесли з собою і віру в те, що все буде добре, а мрії, хоча б маленькі, обов’язково здійсняться, адже поруч – добрі люди, а самі вони дуже сильні й розумні.


Отець Андрій,
настоятель бучанської православної церкви Всіх Святих Землі Української :

- Сьогодні дійсно знаменний, особливий день. І особливий він не тому, що це якась казка. Ви дивитеся мультфільми – там персонажі несправжні, казкові. А Святий Миколай – це людина, яка справді жила і любила інших людей так, що пам’ять про неї залишилася на 17 століть. Святий Миколай був священиком, пізніше став єпископом, але так само турбувався про людей, які жили поруч. Коли він бачив несправедливість і страждання або розумів, що хтось потребує допомоги – Миколай був першим, хто поспішав її надати. І він був настільки добрим і щирим, що про нього й зараз пам’ятають і славлять мільйони людей.
Ми молимося до Бога, просимо, щоб Святий Миколай молився за нас! І в сьогоднішній день, так як і раніше, він допомагає і таємно приносить кожному те, чого людина потребує. З року в рік від його імені кожен з нас отримує подарунок – хто був чемний, і хто був не дуже слухняним – Святий Миколай пам’ятає про всіх у своїх молитвах.
Тому я бажаю всім, щоб наступного року ви наслідували Святого Миколая, щоб допомагали молодшим за себе, підтримували їх, думали й піклувалися про інших. І нехай за молитвами Святого Миколая, Господь Бог всіх вас благословляє!
газета: №50 "Бучанські нивини" від 22 грудня 2006р.
Людмила Гладська
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.