Про оподаткування податком з доходів фізичних осіб ломбардних операцій » Бучанський міський сайт Новини міста Буча. Бучанські новини

» » » Про оподаткування податком з доходів фізичних осіб ломбардних операцій

Про оподаткування податком з доходів фізичних осіб ломбардних операцій

Державна податкова інспеція в м.Ірпені у зв’язку з запитами громадян Приірпіння та платників податків про оподаткування податком з доходів фізичних осіб ломбардних операцій повідомляє наступне.

Відповідно до п.1.2 ст.1 Закону України від 22.05.03р. №889-ІУ „Про податок з доходів фізичних осіб” (далі - Закон 889) доходом фізичної особи є сума будь-яких коштів, вартість матеріального і нематеріального майна, інших активів, що мають вартість, у тому числі цінних паперів або деривативів, одержаних платником податку у власність або нарахованих на його користь, протягом відповідного звітного податкового періоду з різних джерел як на території України, так і за її межами.
Відповідно до пп.4.3.23 п.4.3 ст. 4 Закону 889 до переліку доходів, які не включаються до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу відноситься основна сума кредиту, що отримується платником податку.

Тобто, згідно із Законом 889 сума позики є доходом фізичної особи, яка її одержує, але до визначеного договором терміну (до її повернення) вона не є об’єктом оподаткування.

У разі невиконання фізичною особою зобов’язання, забезпеченого заставою, тобто по закінченню терміну дії договору, у такої фізичної особи виникає об’єкт оподаткування податком з доходів фізичних осіб у вигляді суми коштів, отриманих у позику та неповернутих у встановлений договором строк.

Під час одержання ломбардом коштів від реалізації заставленого майна:

- у ломбарда в наявності фактично знаходяться гроші заставодавця - платника податку;
- у заставодавця (фізичної особи) - може виникнути і об’єкт оподаткування (дохід) у вигляді грошової суми, що перевищує розмір забезпечення заставою вимог заставодержателя (ломбарду) та підлягає поверненню такій фізичній особі.

Сектор зв‘язків з громадськістю,
ЗМІ та масово-роз‘яснювальної роботи
ДПІ в м.Ірпенігазета "Бучанські новини" № 31 від 11 серпня 2006 року
0 0

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.