Євген Жовтяк - звернення

Трагічна дата — 26 квітня 1986 року назавжди вписана в українську та світову історію трагічною реальністю. Майже 120 тисяч жителів чорнобильських та поліських сіл було назавжди евакуйовані. Пусткою залишилися їхні оселі, дитячі садки, школи, клуби, господарські приміщення.

Київська область опинилася в епіцентрі трагедії, якнайбільш постраждала з поміж інших регіонів в Україні. Сьогодні майже половина її території радіоактивно забруднена, а кожен другий житель (836000) є постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На двадцятому році після аварії про вплив її на здоров’я людей свідчать показники захворюваності населення області, насамперед онкологічні.

Зростає кількість інвалідів — їх 25 тисяч, сімей померлих годувальників — майже 5 тисяч. Держава намагається полегшити життя постраждалих людей. У 2005 році для вирішення проблем їх соціального захисту, ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в область надійшло і використано за цільовим призначення 384,6 млн. гривень.

Вживалися заходи для поліпшення медичного обслуговування постраждалих, передусім дітей, їх оздоровлення, забезпечення житлом тощо. В ході підготовки до 20ї річниці Чорнобильської катастрофи на виконання відповідного Указу Президента України Віктора Андрійовича Ющенка ця робота ще більше активізується.

На жаль, з роками проблеми, пов’язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, не зменшується. Ще довго вони будуть відчутні для Київщини. Обласна державна адміністрація, вживаючи заходів для якомога повнішого захисту постраждалого населення, надаючи фінансову допомогу дітям інвалідам, вдовам і вдівцям померлих постраждалих, розраховує також на дійову підтримку кожного керівника підприємства, організації, установи усіх форм власності, фондів та окремих громадян, які можуть зробити свої благодійні пожертвування на добрі справи до дня, пов’язаного з 20річчям Чорнобильської катастрофи.

Ми закликаємо Вас не залишати без уваги проблеми постраждалих та гідно вшанувати ліквідаторів, які захистили не лише Україну, а й усе людство.
газета: 16 від 28.04.06р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.