» » » Як карають порушників прав споживача

Як карають порушників прав споживача

Покарання для винних в порушенні прав споживачів — доволі суттєві штрафи. Причому суми визначаються в залежності від виду порушень. Всіх їх, звичайно, не перерахуєш. Тому наведемо декілька прикладів, що стосуються найбільш поширених випадків.

Якщо продавець чи виробник порушив ваше право безкоштовного усунення недоліків товару протягом гарантійного строку, не надав за вашою вимогою товар аналогічної марки, він повинен сплатити штраф в десятикратному розмірі вартості товару (але не менше двох неоподаткованих мінімумів).

Теж саме стосується і сфери послуг. За виготовлення і реалізацію небезпечного для життя й оточуючого середовища товару, який не відповідає вимогам нормативних документів, передбачений
штраф у розмірі 300% вартості виготовленої чи призначеної для продажу партії товару (але не менше 25 мінімумів).

За відсутність достовірної та своєчасної інформації про товар чи послугу сума штрафу складає 30% вартості всієї партії. Розмір штрафу за реалізацію простроченого товару — 200% вартості не проданих залишків. Порушення договору з споживачем про виконання будь-якої роботи чи наданні послуги — 100% вартості цієї роботи.

Є в Законі “Про захист прав споживачів” цікава примітка: суми штрафів йдуть до держбюджету. Що стосується споживачів, суд вирішує питання про відшкодування лише морального ущербу.
газета: 16 від 28.04.06р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.