» » Дорогі друзі!

Дорогі друзі!

Буча має славну, більш ніж вікову, історію. У різні часи з селищем пов'язували свої долі видатні особи, такі як: письменник Михайло Булгаков, художник Микола Мурашко, композитор Левко Ревуцький, академік Євген Патон. Сучасна Буча — найбільше селище в Україні з населенням близько 30 тисяч чоловік.

Економічний потенціал селища складають промислові підприємства скляної, приладобудівної та деревообробної промисловості, будівельні та транспортні організації. Малий бізнес Бучі представлений більш ніж 1905 суб'єктами підприємницької діяльності та 401 підприємством, організацією різних галузей виробництва та сфери послуг. Територіальна громада селища має у власності 3 комунальні підприємства, що надають послуги по обслуговуванню житлового фонду, зовнішніх інженерних мереж, об'єктів благоустрою, харчуванню дітей та одиноких людей похилого віку.
Селище має достатньо розвинену соціальну інфраструктуру, що включає більше 100 підприємств торгівлі, побутового обслуговування та громадського харчування.

Серед освітніх закладів - один вищий навчальний заклад, 5 загальноосвітніх шкіл, гімназія, спеціалізована школа-інтернат для дітей-сиріт з поглибленим вивченням іноземних мов, 5 дошкільних закладів, школа мистецтв, бібліотеки, будинки культури.
Бюджет селища є дотаційним, і за останні 7 років виріс у 20,8 разів і становить на 2005 рік 12,5 млн.гривень.
Стрімкий розвиток селища вимагає нових, більш ефективних організаційно-адміністративних форм місцевого самоврядування територіальної громади. Кроком, який дасть змогу збільшити темпи розвитку територіального громади, підвищить фінансово-економічну самостійність місцевого самоврядування, сприятиме інвестиційній привабливості території, на думку мешканців селища і жителів Ірпінського регіону, є отримання селищем Буча статусу міста.

Селище входить до Асоціації міст України.
Сьогодні ми робимо все можливе для залучення інвестицій, передових технологій та матеріальних ресурсів. Ми завжди готові до співробітництва на взаємовигідних засадах, що сприятиме подальшому розвитку та покращенню добробуту нашого населення.
Міста, як і люди, мають свою вдачу і свій характер, існує кілька версій виникнення нашого селища. Одна говорить, що "буча" — це корінна вода, яка піднімається в річці під час скресання криги і вирує. Так і життя в Бучі: уже більше ста років дійсно вирує, особливо останнім часом. Завдячуючи праці жителів селища, свідомому ставленню до потреб сьогодення, бажанню бачити свою Бучу містом, вона з кожним днем змінює своє обличчя на краще.

Я вірю в добро, я вірю в людей, які живуть і працюють в Бучі. За їхньої підтримки ми зможемо подолати всі труднощі і перетворити наше селище в чудове місто.

Селищний голова Анатолій Федорук

з брошури "Інвестиційний паспорт селища Буча"
  0
Коментарів: 0
Додати коментар